آشنایی با امنیت شبکه

 رمزنگاری شبکه وای فای

شبکه‌ها، به کمک SSID (که رشته ای از کاراکترها محسوب می‌شود) شناسایی می شوند. با اختصاص دادن یک کلمه عبور مناسب تنها کاربرانی به شبکه متصل می‌شوند که آن‌ها را شناخته و به آن‌ها اطمینان دارید. کلمه عبور، باید غیرقابل حدس‌ زدن بوده و در عین حال به خاطرسپاری و تایپ کردن آن (حتی در تلفن‌های هوشمند دارای صفحه کلید کوچک) آسان باشد. پسورد شبکه می‌بایست، حداقل از هشت کاراکتر تشکیل شده و شامل عدد و حرف باشد. اگر استفاده از فاصله (Space) در روتر مجاز باشد هم چه بهتر!

بسته به روتر، این کلمه عبور می تواند علاوه بر ورود به رابط‌‌کاربری، کلید رمزنگاری، Pass-Key، کلید پیش اشتراک (Pre-Shared Key) یا Passphrase نیز محسوب شود.
علاوه بر تعیین کلمه عبور، لازم است استاندارد امنیتی روتر را برای اجرا و پشتیبانی مشخص کنید. در حال حاضر سه استاندارد وجود دارد که از قویترین به ضعیفترین عبارتند از WPA2 و WPA و WEP. در حالیکه WPA2 قدرتمندترین استاندارد رمزنگاری محسوب می شود، WPA با دستگاه‌های بیشتری سازگار است.

 ویرایش تنظیمات پیش‌فرض پر اهمیت

روترها با تنظیمات پیش‌فرض زیادی عرضه می‌شوند. از آنجا که این تنظمیات توسط تولیدکننده پیاده‌سازی می‌شوند، تقریبا همه با آن‌ها آشنا هستند. با اینکه استفاده از تنظیمات پیش‌فرض می تواند پروسه پیکربندی روتر را آسانتر کند؛ اما باعث می‌شود روتر در مقابل دسترسی‌های غیرمجاز آسیب‌پذیرتر باشد.

برای ایمن نگاه داشتن روتر، باید دو بخش از تنظمیات پیش فرض را تغییر دهید: IP Address روتر و کلمه عبور ورود به بخش تنظیمات. چرا؟ همانگونه که در قسمت هفتم اشاره شد، این دو بخش، دسترسی شما را به رابط‌‌کاربری مبتنی بر وب روتر و کنترل تمام تنظمیات آن امکانپذیر می‌کنند.

خواندن 1575 دفعه

درباره ما

شرکت هما ویسپار خدمات مشاوره ،طراحي،تامين تجهيزات و راه اندازي سيستم هاي پيشرفته با استفاده از تجربيات مديريتي ، فني، دانش روز، همكاران متخصص و كارآمد و مشاوران توانمند پروژه هاي مختلف را به انجام مي رساند.

دانلود اپلیکیشن هماویسپار

برای دانلود اپلیکیشن اندروید هماویسپار رمزینه را اسکن نمایید.

تماس با ما

آدرس: دفتر مرکزی : تهران، خیابان کریم خان زند، مابین سپهبد قرنی و استاد نجات اللهی، پلاک 200 ، واحد 18
تلفن های تماس: 44632505(021) - 44632470(021) - 88917055(021)
ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
Top
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفتفاده میکنیم و نیاز به رضایت شما از کوکی داریم در صورت رضایت بروی تایید کلیک نمایید جزئیات بیشتر…